AUSTRAALIA INFO

 

Inimesed

Saada link Prindi
Austraallaste puhul on raske rääkida rahvuslikust iseloomust. Seda enam, et keda tegelikult pidada „päris austraallaseks“. Austraalia põliselanikud – aborigeenid – moodustavad vaid umbes 2% elanikkonnast. Umbes veerand praegu Austraalias elavatest inimestest on sündinud väljaspool Austraaliat – immigratsiooni mõju on hiiglasuur. Kõige enam annavad ühiskonnas tooni siiski varajaste valgete Euroopa sisserändajate järeltulijad – eelkõige britid, kes hakkasid siia saabuma 1770 paiku (esialgu vangidena, pärast vabatahtlikult). Praeguseks arvatavasti pole Austraalias rahvusgruppi, mis poleks esindatud. Martti, kes juba tegi aastase tiiru Austraalias ja plaanib hetkel järgmist, kirjutab austraallastest nii:

"Austraallased on enamasti kõik Euroopa juurtega ning seetõttu esmapilgul ei erinegi eriti eurooplastest kuigivõrd. Välja arvatud ehk sellepoolest, et nad on üldjuhul väga lahked ja heatahtlikud inimesed. Kui suuremates linnades (eriti Sydneys) võib märgata väga liberaalset suhtumist kõigisse ja kõigesse, siis mida väiksemasse kohta lähed, seda rohkem võid veenduda selles, et aussie’d võivad olla ka ülimalt konservatiivsed.
Austraalia on küll maailma mandritest kõige väiksem, kuid pindala on sellegipoolest tohutu. Kui valged inimesed siia esmakordselt tulid, siis tunnistasid nad maa elamiskõlbmatuks. Ometi on siinsed põlisasukad ehk aborigeenid elanud siin aegade algusest peale. Aborigeenid elavad tänapäeval peamiselt oma kogukondades, peamiselt Põhjaterritooriumil, kuid ka mujal (nt Tasmaanias). Nende populatsioon on kahanenud ligi 400000-ni. Kuigi austraallaste seas leidub nii rassistlikke kui ka tolerantseid inimesi, siis üldiselt keskmist austraallast aborigeenid eriti ei huvita ega häiri ka. Seda enam, et meediasse jõuavad aborigeenide kohta ikka need halvad sõnumid (nt meeletu alkoholilembus jne). Kokkuvõtteks on 21 miljonilise populatsiooniga rahvas eestlastele päris sobiv, et nende hulgast leida uusi sõpru või koguni eluarmastus
:)."

Viimati uuendatud ( Reede, 12 September 2008 16:45 )  
Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru.

Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys