AUSTRAALIA INFO

 
Ettevalmistused

Lennupiletid

Saada link Prindi
Ükskõik mis otsast vaadates, Austraalia asub Eestist kaugel. Lend on pikk (u 26 tundi ilma suuremate vahepeatusteta) ja päris odavat varianti sinna jõudmiseks kahjuks pole. Just lennupiletite hind on see, mis paljude inimestele plaanidele aasta maakera kuklapoolel veeta kriipsu peale tõmbab.
Odavaimad tavapiletid algavad 1000-1300 eurost (edasi-tagasi). Sellise hinnaga piletitest võib jõulude ajal või Euroopa suvel siiski vaid unistada ja reaalsem variant on pigem 1300-1700 eurot. Muidugi pea alati võib leida eripakkumisi või viimase hetke reise, mis on mõnevõrra odavamad.  Samas odavad piletid pea kunagi ei võimalda muuta lennukuupäevi vms ja võivad pika ja planeerimata reisi puhul kokkuvõttes osutuda kallimakski.
Viimati uuendatud ( Pühapäev, 12 Veebruar 2012 08:58 ) Loe lisa...
 

Räägime rahast ka?

Saada link Prindi
Austraaliasse minek pole odav ettevõtmine. Kuigi Austraalia immigratsioonibüroo läbi viisatingimuste teatab, et 5000 dollarit (pluss raha viisaks ja lennupiletiks) on sobiv summa Austraaliasse tulemiseks, siis tavaliselt seda ei kontrollita ja hakkama saab natuke odavamalt, kuid mitte odavalt. Järgnev jutt on vaid üldiseks ülevaateks, tegelikud summad sõltuvad ikka kulutajast!
Viimati uuendatud ( Esmaspäev, 06 Veebruar 2012 10:01 ) Loe lisa...
 

Mida kaasa võtta?

Saada link Prindi
Mida vähem, seda parem, ütleks esimese hooga. Kui igasuguse liikumisega kaasneb mure, kuidas oma 30 kg kola uude kohta saada, siis reisimõnu kahvatub oluliselt. Samas aasta jooksul Austraalias elades-töötades-reisides läheb vaja üsna mitmekesist kraami, mille kohapealt muretsemine võib osutuda kulukaks.
Viimati uuendatud ( Laupäev, 13 September 2008 02:05 ) Loe lisa...
 

Reisikindlustus

Saada link Prindi
Kindlasti on vajalik Austraaliasse minnes teha mingisugune reisikindlustus. Paljugi, mis võib juhtuda ja Austraalia on probleemidesse sattumiseks kallis maa, ainuüksi kiirabi transport suurlinnas võib kaasa tuua 700-800 dollarilise väljamineku, outbacki helikopterkiirabidest rääkimata.
Viimati uuendatud ( Laupäev, 13 September 2008 02:10 ) Loe lisa...
 

Kas minna üksi või kellegagi koos?

Saada link Prindi
Nagu teada, seltsis on ikka segasem. Vähestel inimestel on pealehakkamist ja julgust täitsa üksi selline kauge sõit ette võtta. Lisaks on kahekesi-mitmekesi minekul need eelised, et on pärast kellega tuba/öömaja jagada või koos autot osta. Üksi kujuneb kõik mõnevõrra kulukamaks.
Viimati uuendatud ( Laupäev, 04 Aprill 2009 07:35 ) Loe lisa...
 Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys