AUSTRAALIA INFO

 

Räägime rahast ka?

Saada link Prindi
Austraaliasse minek pole odav ettevõtmine. Kuigi Austraalia immigratsioonibüroo läbi viisatingimuste teatab, et 5000 dollarit (pluss raha viisaks ja lennupiletiks) on sobiv summa Austraaliasse tulemiseks, siis tavaliselt seda ei kontrollita ja hakkama saab natuke odavamalt, kuid mitte odavalt. Järgnev jutt on vaid üldiseks ülevaateks, tegelikud summad sõltuvad ikka kulutajast!

Esiteks on kallis sinna lend (kõigub olenevalt hooajast, sõltub spetspakkumistest ja valida on kas edasi-tagasi või üheotsa pileti vahel), orienteeruvalt 750 kuni 1500 eurot. Lisaks on vaja maksta viisalõiv 270 AUDi (220 eurot), millele võib lisanduda kopsupilt (60 eurot). Tervisekindlustus aastaks maksab 250-300 eurot krooni.
 
Kuigi WHM viisa lubab reisijal Austraalias töötada, on siiski väike tõenäosus, et kohe esimese paari nädala jooksul tööd õnnestub leida. Niisiis on vaja raha esialgseks elamiseks. Üürides tuba või korterit tuleb sageli teha ettemaks (bond) – enamasti paari nädala üür pluss rendisumma. Hostelsis seda muret pole, kuid arvestades, et voodikoha hind dormis on 19-28 dollarit öö, siis raha kulub sealgi, orienteeruvalt $150 nädalas.
Lisanduvad kulud transpordile (transpordi nädalapilet suuremates linnades on 35 dollari ringis) ja söögile. Supermarketites sisseoste tehes ja ise keetes-küpsetades saab läbi suhteliselt odavalt – 50 dollariga nädalas saab makaronide ja tomatikastme peal elatud küll. Et aga Austraalias olemisest mõnu tunda, on aga vaja mõnevõrra rohkem raha.Nii et väike umbkaudne arvutus:
Eestis (eurodes):
750 lennupilet (üks ots)
250 tervisekindlustus
220 viisa


Austraalias minimaalsed nädalakulud (dollarites):
150 nädalane ööbimine
35 transpordile
50 söögile
100 muudeks kulutusteks/igaks juhuks

Järeldub, et Austraaliasse jõudmiseks ja seal esmaseks elamiseks (1 kuu) on vaja summat suurusjärgus 2300 eurot. Loomulikult on võimalusi kokkuhoiuks – leida odavam ööbimiskoht/telkida ja viia muud kulutused miinimumi. Üheotsapilet Austraaliasse maksab vedamise korral alla 700 euro.
Hea uudis on see, et niipea kui oled leidnud töö, tekib võimalus nii rahulikult elamiseks kui saab kõrvale panna ka reisimiseks.

Töövõimalustest ja palkadest on lähemalt kirjutatud siin.
Erinevate valuutade konverteerimiseks on üks parimaid oanda kalkulaator.
 

Viimati uuendatud ( Esmaspäev, 06 Veebruar 2012 10:01 )  
Kommentaarid (1)
1 Reede, 09 Märts 2012 20:24
UNT
Millal see tervisekindlustus muidu teha tuleb? Loogiliselt enne reisi vist. Nii et kui ma praegu taotlen viisat, siis on aega küll. Ma elan muidu UK-s, nii et mul tuleb siis siin kuidagi see kindlustus teha vist?
Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru.

Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys