AUSTRAALIA INFO

 

Darwin

Saada link Prindi

Darwini linn Andrese silmade läbi:

didgeridoo mängijaDarwin on karm koht – nii öeldakse ikka Austraalia uustulnukatele. Tee sinna on pikk ja tagasi vähemalt sama pikk. Darwinis on kaks aastaaega - kuum ja kuiv ning kuum ja märg ehk The Dry ja The Wet. Teist aastaaega soovitatakse tsiviliseeritud rändajatel vältida.

Mina kui tsiviliseeritud rändaja sattusin Darwinisse juuli lõpus ja veetsin aega kuni septembri keskpaigani, ehk lahkusin kuu enne vihmahooaja algust. Darwinisse saab põhimõtteliselt kahel moel, kas autoga või lennukiga (tõsi, Adelaidest käib ka rong nimega The Ghan). Mina tulin ja läksin oma vana valge Mitshubishi Magnaga. Darwin on üks olulisi peatuspaiku rändajatele, kes teevad tiiru ümber Austraalia – tulles idast, läänest või lõunast. See linn on justkui linn-oaas, tsivilisatsioon, keset metsikut outback’i.

Darwin on täiesti linna moodi linn oma kesklinna, valitsusasutuste, kõrghoonete, eeslinnade ja kaubanduskeskustega. Asi, mis teeb linnast imeliku ja veidi erandliku on hiigelsuur lennuväli, mis jaotab linna kaheks – kesklinna ja eeslinnade osaks. Tänu lennuväljale muutub suhteliselt tagasihoidliku rahvaarvuga (120 000) linnake suureks laiuvaks linnaväljaks, kus auto kulub marjaks ära. Siiski sarnaselt teiste suurte Austraalia linnadega on siingi täiesti asjalik ühistranspordisüsteem, mida üheskoos ühiskonna alamkihiga – aborigeenid ja üliõpilased – kasutada saab.

Elu

mindili randDarwin on üsna omapärane linn, kus väidetavalt on kõik tshillim kui mujal – elu kulgeb aeglasemalt, inimesed on sõbralikumad ja veedavad põhilise oma ajast sõpradega õllekates. Darwinis on pikk-pikk rannajoon randade, parkide ja promenaadidega, kus on tore hängida. Kõige toredam on neljapäeva ja pühapäeva õhtupoolikul toimuv Mindili ranna päikeseloojangu laat, kus saab maiustada kümnete rahvusköökide hõrgutistega, juua mangosmuutisid, kuulata väga lahedat didgeridoo muusikat ja koos tuhandete inimestega saata päike magama. Neid päikeseloojangupilte, mis on tehtud Mindil Beachil peab ikka olema tuhandeid.mindili rand

Darwinis on toredad asutused, kus vaba aega veeta – näiteks Museum and Art Gallery of the Northern Territory, mis on tasuta ja kus saab vaadata aborigeeni kunsti ja artefakte, vanu Kagu-Aasia päritolu laevu, väljapanekut kohalikust loodusest ja orkaan Tracy tagajärgedest. Mõnus koht aja veetmiseks on NT parlamendi raamatukogu, kus ajalehtede ja huvitate kohapealset elu puudutavate raamatute lugemise kõrval saab kasutada tasuta internetti (ka wifit). Suurepärase elamuse pakub kuival hooajal toimiv vabaõhukino Deckchair Cinema. Nii mõnus on ju lesida lamamistoolidel, vaadata tähistaevast ja öös lahel mööduvaid laevu, rüübata külma õlut või veini ning nautida filmikunsti. Ja loomulikult on kümned pubid, kohvikud, restoranid, mille hulgast kindlasti leiab omad lemmikud. Kena vabaaja veetmise piirkond veidi peenemate restode ja poodidega on kesklinnast idas asuv veidi peidus olev Cullen Bay. Jalutada ja niisama olla saab Botaanikaaias ja Alexanderi järve ääres (seal on ka alati turvaline ujuda, erinevalt Arafura mere randadest). Darwini militaristlikust ajaloost saab aimu East Pointi poolsaarel. Vajalikke asju saab osta kesklinna kaupluste kõrval ka kogukonna laatadelt (Mindil, Parap, Rapid Creek) ning NT kaubanduse lipulaevast Casuarina Square keskusest, mis asub idapoolsetes suburbides.toolid rannal

Üks põhjus, miks rändajad Darwinis peatuvad on loomulikult oma rahakoti täiendamine pärast pikka ja kulukat reisi läbi inimtühja outbacki. Nii jõudsin minagi linna olekus, kus pangaarvel oli jäänud kõigest 260 dollarit. Esmatähtis on muidugi leida odav elamiskoht ja seejärel sukelduda tööotsingutesse. Darwini ööbimiskulud võivad ulatuda nagu kõikjal Austraalias 0-st kuni väga suurte numbriteni. „Metsikud“ saavad Darwinis ööbida oma van’ide või station wagon’itega näiteks Mindil Beachi parklas või Alexanderi järve lähedal. Kuulda oli, et aeg-ajalt inimesi kimbutati rangerite ja ka pätipoiste poolt, kuid põhimõtteliselt on see täiesti arvestatav variant, eriti kuna hooajal on nii backpackersites kui karavanparkides väga tihe. Backbackersid asuvad enamuses Darwini CBDs ja on hirmkallid (28-35 $ öö) ning lisaks enamikes neist lubatakse elada vaid nädal aega järjest. Oh neid horde, kes päevast päeva ühest kodust teise kolisid! Kolmas variant on karavanpargid. Nagu alati asuvad need kesklinnast eemal ja nendeni saamine ilma autota on problemaatiline. Mina elasin hiiglasuures, kuid privaatsust pakkuvas Lee Pointi CPs, mis asus veidi linnast väljas imeilusa ranna ääres linnuhääli täis olevas bushis. Linnale kõige lähem ja bussiühendust omav CP on Leprechaun, mis on tüüpiline kõdunev, kuid aktiivse sotsiaalse eluga vaeste rändurite peatuspaik.

 Andrese töödest Darwinis loe edasi siit.

 

Viimati uuendatud ( Teisipäev, 31 Märts 2009 12:18 )  
Kommenteerimiseks logi sisse või registreeru.

Logi sisse

Jaga arvamust

Kuidas leidsid oma esimese töö Austraalias?
 

Ilm Sydneys